Tuurit-Tuurit 10

Tuurit-Tuuriti esimesed kümme aastat on möödunud kui tantsiskledes. Täiesti kohane oleks võrrelda meie tantsurühma ühe õnneliku abieluga. Mõlema olulised tunnused on olla armastav, arvestav ja arenev. Muide, meie tänasest 32 tantsijast on 22 paarid ka kodus! Meie perede ja laste läbikäimine on samuti sagedane. Koos tähistame tähtpäevasid, käime tantsufestivalidel ja reisimas ning isegi iga-aastane Jaansoni jooks on suurepärane põhjus jälle kokku saada!

Loomulikult võlgneme me suurima tänu meie juhendajatele-treeneritele. Karismaatilist Henn Tiivelit iseloomustab ülim vitaalsus, professionaalsus ja põhjalikkus ning peen huumorimeel. „Lava pole inimeste hirmutamiseks ja rahvariie lörtsimiseks,“ tavatseb ta öelda. Armsa Eneli Rüütli loomingu- ja loovusekarikas on kui üks põhjatu kaev vikerkaarevärvides nestega. Olles selles korra juba kümmelnud, rõõmustab meid iga esinemine! Kogenud Tiiu Pärnits on kui Pärnu meri, pigem sulnis ja hell, kuid järjekindel ja sügavuti minev. Treening olgu raske, võistutantsimine kergejalgne – see on nende peamine mõttetera! Meie tantsijad on üsna erinevad ning see just rikastabki meie koosviibitud aega ja hetki.

Kümnendale sünnipäevale pühendatud tantsuetenduses, Pärnu Kontserdimajas 22. aprillil, jagasime publikuga pildikesi neist pealtnäha tavalisest 10 hetkest, mis meile endile on siiski nii erilised.


Fotod: Aiki Järviste, Margus Valt