Tuli meie südames 30.05.2010

Eile sai peetud imeilus Pärnumaa tantsupidu, mis kandis alapealkirja “Tuli minu südames”.

Ärkasime laupäeva kohta päris vara ning startisime pisut enne kella 8 Lavassaare poole, et tantsujoonised paika panna ja sammud veel enne õhtust esinemist üle lihvida. Päris hilinemiseta seekord siiski ei saanud – Jürgen-poiss ei leidnud staadionit üles ja jooksis oma kohale alles keset proovi.

Joonised teiste A-rühmadega sünkrooni saadud, kõndisime veel isekeskis sammud läbi ning asusime seejärel pikniku pidama. Ilm oli vihma nägu, aga õnneks tuli õige pea päikegi välja.

Päeva peale tuli kellelgi hea mõte minna külla lähedal elavale Mikule, kes parasjagu tantsutrennidest “sinisel lehel” oli. Mõeldud-tehtud! Tantsisime lahke pererahva muru lühemaks (et õhtul kõigil ikka kenasti välja tuleks) ning saime super-lõunasöögi Miku emalt, kes peaaegu hetkega suutis lauale võluda prae ja pannkoogid kogu rühmale. Aitäh!

Oligi käes aeg juuksed patsi põimida ja rahvariided selga panna ning tagasi staadionile minna.

Naljakaid apsakaid enam ei juhtunud. Jürgen jõudis ka seekord vaatamata pingutustele õigel ajal platsile… Pidu jälgis kordades rohkem rahvast kui tunamullusel maakonna tantsupeol Pärnu kontserdimajas. Pärast tuli palju kiidusõnugi.

Aitäh Tuuriti poolt peo üldjuhile Ullale ja A-rühmade liigijuhile Rolandile ilusa peo eest!

Pärnu Postimehe pildigalerii