Tantsukarussell 2016 Tartus

Pühapäeval, 21.veebruaril 2016 osalesime III Maakondadevaheline tantsukarusselli “Tähed laval” kontserdil Tartus. Seekord oli tegemist valdavalt moodsa tantsuga ning ka Tuurit-Tuuriti esinemisnumbrit iseloomustas rahvapärimuslikkus modernses seades. Tants on meie tegusa juhendaja Eneli Rüütli põnevast loomesahvrist. Tulemuseks 3. koht meile ning kolme Pärnumaa erineva kollektiivi punktiskoori kokkuvõtteks 2. koht Pärnumaale! 1. koht ning 2017 aasta korraldamisõigus läks teistkordselt Tartu linnale, kuid seda ainult tänu nö fotofinišile, sest punktiarvestuses olid Tartu linn ja Pärnumaa võrdsed. Otsustavaks sai Tartule žüriilt antud enam maksimumpunkte. Igatahes au võitjatele, seda enam, et antud üritusest võitsid kõik osalejad. „Lauljatel on olemas Laulukarussell, mille kaudu propageeritakse laulmist ja tänu sellele tuleb pidevalt peale uusi andekaid lauljaid. Antud konkurss ärgitab ka tantsuvaldkonnale rohkem tähelepanu pöörama“, on selgitanud „Tähed Laval“ võistluskontserdi eesmärke peakorraldaja ja idee autor Andre Laine.

Ürituse mastaapsusest ja tõusvast populaarsusest annab aimu ka statistika. Käesoleval aastal osales üle 300 tantsija 9 maakonnast, lisaks eraldi kollektiivid kahest Eesti suuremast linnast Tallinnast ja Tartust. Seega, oli mida vaadata ning kellele näidata.

Ürituse eurovisioonilik formaat oli juba iseenesest põnev ning sündmuse pidulikkust ja olulisust rõhutav. Sära ja glamuuri lisasid aktiivselt õhtut kureerinud noored õhtujuhid, kes  esinemiste vahel osalejatelt vahetuid muljeid välja meelitasid. Esinduslik ja rohkearvuline žürii ning põnevust toetav hääletusprotsess kruvisid niigi ärevusest ja tahtmisest pakatavat õhustikku veelgi pinevamaks. Hädavajalik kogemus koolinoortele ning tore ja meeldejääv elamus kõigile – nii võib Tartu Vanemuise kontserdimajas toimunud ürituse kokku võtta. Eestlane on tantsurahvas!

Pärnu Postimehes ilmunud artikkel – Pärnakad pakkusid Tartule kõva konkurentsi

Kuigi Pärnu tantsijad võinuks Vanemuise kontserdimajas tosina maakonna osalusega festivalilt Tantsukarussell punktisumma poolest võrdväärselt tartlastega esikoha koju tuua, jäi võit Eurovisiooniga sarnase hindamise tõttu Tartusse.

Pärnu maakond kogus Tartu linnaga ühepalju punkte, kuid otsustavaks said kohtunike jagatud maksimumpunktid (12) – tartlased said neid kaheksa, pärnakad aga neli korda. Seega korraldatakse järgminegi Tantsukarussell Tartus.
Eurovisiooni laadis oli osalejaile kujundatud efektne green room’gi.
Pärnumaad esindasid festivalil Laine Mägi tantsukool, rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit ja tantsutrupp All Stars. Tänavuse võistluse läbiv teema oli “Evolutsioon läbi tantsu”.
Ingrid Jasmini õpilased Laine Mägi tantsukoolist esitasid alateema “Tehnika ja teaduse areng” all kava “Selfiemaania”, millega pääseti tänavu Koolitantsu finaali ja sõidetakse peagi võistlema Riiga.
Sandra Põllu juhendatav All Stars kujutas alateemat “Inimene ja kultuur” ja tegi seda tänavakultuuri, hiphopi ja breigisugemetega tantsu kaudu. Tuurit-Tuurit lahendas alateema “Elu teke” folkloorses võtmes.
Jasmini sõnutsi ei ole need teemad koreograafia loomiseks keerulised, tuleb vaid oma kujutlusvõime tööle panna.
Kuigi põlvamaalase Andre Laine loodud formaadis festival toimus kolmandat korda, võistlesid tantsustuudiod meeskonnana oma maakonna eest esimest korda.

tantsukaruss16