Kägara 2016 Paides

Laupäeval 20.02.2016 toimus Paides Eesti Rahvatantsujuhtide rahvatantsurühma 50. juubeli kontsert “Kägara 16”. Lisaks pälvis 2016. aasta Anna Raudkatsi nimelise stipendiumi meestetantsupidude traditsiooni algataja, pärimustantsu hoidja ja edasiarendaja, legendaarne tantsupedagoog Maie Orav. Elutööpreemia andis laureaadile üle eelmise A. Raudkatsi stipendiumi laureaat Ülo Luht.

Kontsert oli pidulik, võimas ja uhke. Organiseerijad pidid vaeva nägema, et korraga nii palju rahvatantsijaid suurde Paide Spordisaali tantsunumbritega ära mahutada. Esitusele tulid paljud legendaarsete tantsuloojate, ka suurte tantsupidude repertuaari kuulunud tantsud. Tuurit-Tuurit esines kokku viie tantsuga millest kaks, Paul Bobkovi „Võro polka“ ja Henn Tiiveli „Piu-tiu“, olime spetsiaalselt selleks peoks õppinud. Ligi kolmetunnine tantsupidu päädis ühise Tuljaku ja Kägaraga.

Meeleolu oli ülev nii tribüünidel kui tantsuplatsil ning peolised õnnelikud ja rõõmsad. Eesti rahvatants näitas ilmekalt, et elab aktiivselt tantsijate südames ja jalgades ka suurte tantsupidude vahelisel ajal.

kagara2016