Rahvariided

Kui me oma tantsurühma moodustasime, siis üks põletavamaid probleeme (peale sobiva nime leidmise) oli seotud rahvariietega. Kaalusime üht, teist, kümnendat jne varianti ning lõpuks langes liisk Lihula neiu ja naise rõivastele. Seelikud, vööd ja kabimütsid lasime oma ala spetsialistidel valmistada, kuid pluusid õmblesime Marvi Volmeri käe all ise (toetas kohaliku omaalgatuse programm). Lindipärjad ja põlled tegi meile Rutt. Meestele on sinna juurde sobivad tumesinised rõivad. Aga ega me siis ainult sellega piirdunud!

2011. aasta naiste tantsupeol tarvis valmisid meestele arhailised kuued, mille tikandid on meie oma piigade näputöö. 2012. aasta noorte tantsupeole said naised minna uutes kaunites valgetes seelikutes ning meestele valmisid heledad umbkuued (toetas kohaliku omaalgatuse programm). Talvel 2014-2015 valmisid naistele uued pluusid (sest vanad olid juba suurest kandmisest päris kulunud), seekord imekauni Lihula tikandiga (toetas kultuurkapital).

Mõnikord on aga vaja hoopis teistsugune välja näha. Nii on meil ka rõõmuskirjud villased kleidikesed ja karupüksid koos juurdekuuluvaga Rootsi-Eesti moekunstnikult Liina Viiralt ning linane komplekt, mille kleidid on taas Ruti Keerukojast pärit.